fbpx

Maastopyöräilyseminaari – MTB

Luontokeskus Kellokkaalle perjantaina 4.9. klo 17
Tunturintie 54, Äkäslompolo. Seminaari on ilmainen.

  • 17.00 Tilaisuuden avaus
    Heli Laukkanen, Ylläs ympärivuotiseksi -hanke Ylläksen matkailuyhdistys ry
  • 17.05 Alkusanat
  • 17.15 Ylläs – Maastopyöräilykohteen kehittämisen kulmakiviä ja kokemuksia
  • Projektipäällikkö Joel Kauppinen, Ylläs ympärivuotiseksi -hanke Ylläksen matkailuyhdistys ry
  • 17.30 Levi – Maastopyöräily osana kannattavaa liiketoimintaa ja matkailualueen kehitystä
    Tuomas Uusi-Iilikainen, Marko Mustonen ja Satu Pesonen, Visit Levi
  • 17.45 Saariselkä – Rinkkaretkeilystä pyörien päälle
  • Hankekoordinaattori Vesa-Matti Kleemola, Saariselkä kansainväliseksi pyörämatkailukohteeksi
  • 18.00 Iso-Syöte – Uusi bike park & suositut reitit
    Mikko Terentjeff, Iso-Syöte
  • 18.15 Ruka, Kuusamo
    Mats Lindfors, Otto Lintunen, Henri Suopanki, Ruka
  • 18.30 Tauko 30 min, kahvia ja nisua
  • 18.45 Keskuspuisto, Helsinki – Merkittyjä mtb-reittejä pääkaupungin kupeeseen
  • 19.00 Jyväskylä – Suomen pisin kaupungin kiertävä reitti Projektikoordinaattori Jani Autio, Jyväskylän kaupunki
  • 19.15 Oulu – MTB Oulu 2030
    Urban wellbeing engineer Pekka Tahkola, Navico Oy
  • 19.30 Arctic Bikepacking trail – Lappi maastopyörävaelluksen kärkikohteeksi?
    Taneli Roininen, Pyörämatkailukeskus/Pyöräilykuntien verkosto ry
  • 19.45 Tauko 15 min
  • 20.00 Maastopyöräilylyhärikisan voittajat
  • 20.15 Maastopyöräilyfilmi-iltamat

Toivomme osallistujien ilmoittautuvan 28.8.2020 mennessä joel.kauppinen@yllas.fi

 Save as PDF